سایت دانشگاه   صفحه اول     امروز: شنبه ٢٨ دی ١٣٩٨

اخبار بیمارستان  چاپ        ارسال به دوست

تبريك پيشاپيش اعياد سعيد قربان و غدير توسط رياست محترم مركز آموزشي درماني شهيد مطهري آقاي دكتر كياست فر

 

الْیَوْمَ أَكْمَلْتُ لَكُمْ دِینَكُمْ وَ أَتْمَمْتُ عَلَیْكُمْ نِعْمَتِی وَ رَضِیتُ لَكُمُ الإِسْلاَمَ دِینًا       «سوره مائده آیه 3 »   

امروز (روز غدیر خم) دین شما را به حد كمال رساندم و نعمتم را بر شما تمام كردم و اسلام را بعنوان دین برای شما پسندیدم.


"
عید قربان، عید عاشقی، عید از خود گذشتی و عید پایداری است. عید قربان تجلی عشق بنده به خداست؛ عید رهایی از هرگونه تعلقات وپیرایه های دنیوی است؛ در یک کلام "رهایی از آنچه غیر خدایی است".
این فلسفه الهی را میتوان به خوبی در مناسک حج یافت آنجا که انسان  در عرفات به شناخت می رسد و در مشعر به شعور الهی و در منا، رهایی از تعلقات دنیوی ورسیدن به عشق و قرب الهی را آرزو می کند و از شیطان برائت می جوید.
آنان که به عروه الوثقی چنگ می زنند، سعادتمندان حقیقی این دنیا و آخرتند که خویشتن را به جمع اولی الابصار رسانده و روح خویش را حج گذار خانه خدا می کنند.
تقارب این عید الهی با عید امامت و ولایت حلاوتی دو چندان دارد .بدون شک عید سعید غدیر، امتداد خط رسالت در آیینه تمام نمای امامت است و روز بشریت و روز پاسداشت انسان کامل است. غدیر تداوم رسالت پیامبر عظیم الشان حضرت محمد(ص) در ولایت حضرت علی (ع) است.  غدیر عید پیمان و میثاق و عهد است. عید عدالت و رهبری ، عید انسانیت و کمال است.
اینجانب  این اعیاد فرخنده، را به همه مسلمانان و پیروان راستین نبوت در سر تا سر جهان به ویژه همکاران محترم و خانواده محترم ایشان تبریک عرض نموده و از درگاه ایزد منان عزت، سربلندی و سرافرازی روزافزون تمامی عزیزان را مسئلت دارم.


١٢:٤٥ - 1398/05/20    /    شماره : ٢٥٨٩٤    /    تعداد نمایش : ٦٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج